Esport Center

Kevään 2017 aikataulut astuvat voimaan maanantaina 2.1.2017. 
Kevään aikataulut löydät täältä.



Tuntikuvaukset (pdf)

Esport Fitnessin ohjaajat (pdf) 


Espoo Aerobic

  • Maanantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportEasy LP
    • 10.25
      Pilates LP
    •  
       
    •  
       
    • 15.30
      BodyPump® ES
    • 16.45
      BodyCombat® ST
    • 16.40
      BodyVive® 45 ES
    • 17.30
      CXworx® ES
    • 17.50
      EsportEasy II
    • 18.05
      GRIT® cardio ES*
    • 19.00
      BodyAttack® RS
    • 19.00
      Step TO-S
    •  
       
  • Tiistai
    •  
       
    • 9.15
      BodyPump® (engl.) GR
    • 10.20
      BodyCombat® (engl) GR
    • 10.25
      PilatesTO-S
    •  
       
    •  
       
    • 17.00
      BodyAttack® PL
    • 17.00
      EsportEasy MR
    • 18.05
      BodyStep® TT
    • 18.10
      CXworx® MW
    • 18.45
      Teema
    • 19.15
      BodyPump® RS
    • 20.15
      Stretching JK-A
    •  
       
  • Keskiviikko
    •  
       
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape JL
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 15.30
      BodyPump®  EL
    • 16.50
      CXworx® SP
    • 17.30
      GRIT strength SP
    • 18.10
      Zumba® MT
    • 18.10
      BodyPump® AP*
    • 19.15
      Core-Stretching LP
    • 19.15
      BodyCombat® AP*
    •  
       
  • Torstai
    • 7.00 
      BodyVive® 45 LL
    • 9.15
      BodyPump® (engl.) IG
    • 10.25
      Core-Stretching (engl.) IG
    • 10.25
      EsportEasy 45 TO-S
    •  
       
    •  
       
    • 16.40
      BodyPump® TT
    • 17.10
      BodyVive® HP*
    • 17.45
      BodyAttack® AP
    • 18.05
      Sh´bam® SM
    • 18.50
      BodyStep® MA
    • 18.55
      CXworx® AP
    • 20.00
      BodyPump® KT-L/PP
    •  
       
  • Perjantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape TO-S
    • 10.20
      BodyBalance® ES*
    • 11.30
      BodyAttack® ES*
    •  
       
    • 15.30
      BodyPump® MS
    • 16.40
      EsportEasy MR
    • 16.45
      BodyCombat® K-LK
    • 17.50
      CXworx® MR
    • 17.50
      BodyPump® 45 AG
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape JL
    • 9.15
      EsportEasy LP
    • 10.25
      BodyPump® SS/KT-L
    • 11.35
      BodyAttack® SS/KT-L
    • 11.35
      Stretching ER/MA
    • 12.40
      BodyCombat® ST/PP
    • 13.50
      CXworx® HB/MR
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    • 9.30
      BodyPump® LL
    • 10.40
      BodyVive® LL
    • 10.40
      EsportShape TO-S
    • 11.50
      Pilates RS
    •  
       
    • 16.00
      BodyPump® SK
    • 17.15
      BodyJam® SM*
    • 17.40
      CXworx® (engl.) IG
    • 18.20
      BodyCombat® (engl.) IG
    • 18.25
      BodyBalance® ER/MA
    • 19.25
      BodyPump® TR
    •  
       
    •  
       
    •  
       

 Spinning

  • Maanantai
    •  
       
    •  
       
    • 18.05
      RPM® 50 MR*/TT
    • 19.05
      CardioRide 45 JT*
    •  
       
  • Tiistai
    • 7.00
      MorningRide 45 MS
    •  
       
    • 17.00
      CardioRide 60 A-KS
    • 18.10
      RPM® 50 MR
    •  
       
  • Keskiviikko
    •  
       
    • 16.55
      CardioRide 60 JT*
    • 18.00
      BasicRide (tech.) ST
    • 18.10
      BasicRide 45 ST
    •  
       
  • Torstai
    •  
       
    •  
       
    • 17.50 
      RPM® 50 TT 
    • 18.50
      CardioRide 60 PP/KT-L
    •  
       
  • Perjantai
    • 7.00
      MorningRide 45 CH
    •  
       
    • 16.50
      RPM® 50 AG
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    • 11.30
      CardioRide 60 ST/PP
    •  
       
    • 14.30
      CardioRide 60 JT*
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    • 10.40
      CardioRide 60 K-LK
    •  
       
    • 18.20
      CardioRide 60 K-LK 
    •  
       
    •  
       

 HotFitnessStudio

  • Maanantai
    •  
       
    • 16.40
      WarmYinYoga 60 ER*
    • 17.50
      HotYoga 60 (engl.) ON
    • 19.00
      HotPilates 60 (engl.) ON
    • 20.10
      HotStretching 45 TO-S
  • Tiistai
    •  
       
    •  
       
    • 16.45
      BodyBalance® ER
    • 17.50
      HotFlowYoga 75 ER*
    • 19.15
      HotYinYoga 75 ER*
  • Keskiviikko
    • 10.25
      HotYoga 60 JL
    •  
       
    • 16.40
      HotStretching 45 SA
    • 17.35
      HotYoga 60 TR
    • 18.45
      HotFlowYoga 75 TR
  • Torstai
    • 07.00
      WarmFlowYoga 75 AH
    •  
       
    • 16.45
      WarmYoga 60 MÅ
    • 18.10
      HotPilates 60 HP*
    • 19.15
      BodyBalance® HP*
  • Perjantai
    •  
       
    •  
       
    • 16.15
      HotYoga 75 JK-A/ON
    • 17.45
      HotPilates 60 PA
    •  
       
  • Lauantai
    • 10.20
      BodyBalance® ER/MA
    •  
       
    • 12.45
      HotStretching 45 SS/KT-L
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    •  
       
    • 11.50 
      HotStretching 45 LP
    • 17.10 
      HotStretching 45 SK 
    • 18.00
      HotFlowYoga 75 TR
    • 19.30
      WarmPilates 60 MW

 Arena-sali, Trimmi, Kamppailukeskus (tunnit pidetään Arenalla)

  • Maanantai
    • 7.00
      Kettlebell K-LK 
    •  
       
    •  
       
    • 16.45
      Trimmi (tech.) II
    • 16.55
      Trimmi 45 II
    • 18.00
      World Jumping® 45 T-OS
    • 18.00
      Trimmi 45 JT*
    • 19.05
      BodyPump® MR*/KT*
    • 20.15 
      Core-Stretching RS
  • Tiistai
    • 09.30
      Trimmi 45 TO-S
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 17.00
      World Jumping® 60 MW
    • 18.10
      BodyPump® 45 PL
    • 18.15
      Trimmi 45 (engl.) IG
    • 19.05
      AirYoga 60 JK-A
    • 19.05
      Trimmi 45 MR
  • Keskiviikko
    • 7.00 
      BodyPump® LL 
    • 9.15  
      World Jumping® 60 K-LK
    •  
       
    • 17.05
      AirAcrobatics 60 MÅ
    • 17.20
      Trimmi 45 TH
    • 18.10
      Trimmi 55 JT*
    • 18.15
      World Jumping® 45 LP
    • 19.05
      Kettlebell ST
    •  
       
  • Torstai
    • 09.30
      World Jumping® 45 TO-S
    •  
       
    •  
       
    • 16.45
      Kickboxing MK
    • 17.00
      Trimmi 45 RS*
    • 17.05
      World Jumping® 45 ES*
    • 18.00
      Kettlebell (engl.) IG
    • 19.00
      Trimmi 45 (engl.) IG
    •  
       
  • Perjantai
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 15.45
      World Jumping® K-LK
    • 16.40 
      Core-Stretching AH/KT-L
    • 16.45
      Trimmi 45 PA
    • 17.45
      AirYogaFlow 60 JK-A/ON
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    • 10.30 
      AirYoga 60 JL 
    • 10.35
      Trimmi (tech.) VV/JR*
    • 10.45
      Trimmi 45 VV/JR*
    • 12.35
      BodyPump® HB/MR
    • 14.30
      World Jumping® 60 MR/HB
    • 15.40
      Trimmi 45 JT*
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    • 10.50 
      Kettlebell JT* 
    • 12.00
      World Jumping® 60 K-LK
    •  
       
    • 16.00
      FuntionalFLow 60 JK-A/AH
    • 16.30
      Boxing (engl.) IG
    • 17.10
      BodyPump® SS/II
    • 18.20
      Stretching SS/II
    • 18.35
      Trimmi 45 MW
    • 19.30
      Kettlebell MR
Lisätiedot:

 

Espoo Aerobic

 

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
     

 

7.00 BodyVive® 45 LL    9.30BodyPump® LL
9.15EsportEasy LP9.15BodyPump® (engl.) GR  9.15BodyPump® (engl.) IG9.15EsportShape TO-S9.15EsportShape JL10.40BodyVive® LL
10.25Pilates LP10.20BodyCombat® (engl) GR9.15EsportShape JL10.25

Core-Stretching (engl.) IG

10.20BodyBalance® ES*9.15

EsportEasy LP

10.40EsportShape TO-S
  10.25PilatesTO-S  10.25EsportEasy 45 TO-S11.30BodyAttack® ES*10.25BodyPump® SS/KT-L11.50Pilates RS
          11.35BodyAttack® SS/KT-L 

 

15.30BodyPump® ES      15.30BodyPump® MS11.35

Stretching ER/MA

16.00BodyPump® SK
16.45BodyCombat® ST17.00BodyAttack® PL15.30BodyPump®  EL16.40BodyPump® TT16.40

EsportEasy MR

12.40BodyCombat® ST/PP17.15

BodyJam® SM*

16.40

BodyVive® 45 ES

17.00

EsportEasy MR

16.50

CXworx® SP

17.10

BodyVive® HP*

16.45BodyCombat® K-LK13.50CXworx® HB/MR17.40

CXworx® (engl.) IG

17.30

CXworx® ES

18.05BodyStep® TT17.30GRIT strength SP17.45BodyAttack® AP17.50

CXworx® MR

  18.20BodyCombat® (engl.) IG
17.50EsportEasy II18.10

CXworx® MW

18.10

Zumba® MT

18.05

Sh´bam® SM

17.50BodyPump® 45 AG  18.25

BodyBalance® ER/MA

18.05GRIT® cardio ES*18.45

Teema

18.10BodyPump® AP*18.50BodyStep® MA    19.25BodyPump® TR
19.00BodyAttack® RS19.15BodyPump® RS19.15

Core-Stretching LP

18.55

CXworx® AP

     

 

19.00

Step TO-S

20.15

Stretching JK-A

19.15BodyCombat® AP*20.00BodyPump® KT-L/PP     

 

              

Lihavoitu tunti = aerobicsalissa 2

 

Spinning

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
  7.00MorningRide 45 MS    7.00MorningRide 45 CH11.30CardioRide 60 ST/PP10.40CardioRide 60 K-LK
    16.55CardioRide 60 JT*        
18.05RPM® 50 MR*/TT17.00CardioRide 60 A-KS18.00BasicRide (tech.) ST17.50 RPM® 50 TT 16.50RPM® 50 AG14.30CardioRide 60 JT*18.20CardioRide 60 K-LK 
19.05CardioRide 45 JT*18.10RPM® 50 MR18.10BasicRide 45 ST18.50CardioRide 60 PP/KT-L     

 

     

 

        

 

HotFitnessStudio

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
    10.25HotYoga 60 JL07.00WarmFlowYoga 75 AH  10.20BodyBalance® ER/MA  
16.40WarmYinYoga 60 ER*          11.50 HotStretching 45 LP
17.50HotYoga 60 (engl.) ON16.45BodyBalance® ER16.40HotStretching 45 SA16.45WarmYoga 60 MÅ16.15HotYoga 75 JK-A/ON12.45HotStretching 45 SS/KT-L17.10 HotStretching 45 SK 
19.00HotPilates 60 (engl.) ON17.50HotFlowYoga 75 ER*17.35HotYoga 60 TR18.10HotPilates 60 HP*17.45HotPilates 60 PA  18.00HotFlowYoga 75 TR
20.10HotStretching 45 TO-S19.15HotYinYoga 75 ER*18.45HotFlowYoga 75 TR19.15BodyBalance® HP*    19.30WarmPilates 60 MW

 

Arena-sali, Trimmi, Kamppailukeskus (tunnit pidetään Arenalla)

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
7.00Kettlebell K-LK 09.30Trimmi 45 TO-S7.00 BodyPump® LL 09.30World Jumping® 45 TO-S  10.30 AirYoga 60 JL 10.50 Kettlebell JT* 
    9.15  World Jumping® 60 K-LK    10.35Trimmi (tech.) VV/JR*12.00World Jumping® 60 K-LK
          10.45Trimmi 45 VV/JR*  
16.45Trimmi (tech.) II 

 

17.05

AirAcrobatics 60 MÅ

16.45Kickboxing MK15.45World Jumping® K-LK12.35BodyPump® HB/MR16.00FuntionalFLow 60 JK-A/AH
16.55Trimmi 45 II17.00

World Jumping® 60 MW

17.20Trimmi 45 TH17.00Trimmi 45 RS*16.40 Core-Stretching AH/KT-L14.30World Jumping® 60 MR/HB16.30Boxing (engl.) IG
18.00

World Jumping® 45 T-OS

18.10

BodyPump® 45 PL

18.10Trimmi 55 JT*17.05

World Jumping® 45 ES*

16.45Trimmi 45 PA15.40Trimmi 45 JT*17.10BodyPump® SS/II
18.00Trimmi 45 JT*18.15Trimmi 45 (engl.) IG18.15

World Jumping® 45 LP

18.00

Kettlebell (engl.) IG

17.45AirYogaFlow 60 JK-A/ON  18.20Stretching SS/II
19.05

BodyPump® MR*/KT*

19.05

AirYoga 60 JK-A

19.05

Kettlebell ST

19.00Trimmi 45 (engl.) IG    18.35Trimmi 45 MW
20.15 Core-Stretching RS19.05Trimmi 45 MR        19.30Kettlebell MR

 


Lihavoitu tunti
= Arena-salissa 

Helppoa ja hauskaaTehotunnitKeho ja mieliKoreografiset tunnitUutuustunti

 (tech.) = tekniikkaopastus ennen tunnin alkua

(engl.) = tunnin vakio-ohjaajan opetuskieli on englanti

    Tunneilla rauhallisempi tempo.