Esport Center

Kesän 2015 aikataulut ovat voimassa 1.6.-16.8.2015. Kesän 2015 tulostettavat aikataulut löydät täältä.
HUOM! *-merkittyjä tunteja ei pidetä ajalla 22.6-2.8.2015!

 

 

Tuntikuvaukset (pdf)

Esport Fitnessin ohjaajat (pdf) 


Kesä 2015 Espoo Aerobic

  • Maanantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportEasy 
    • 10.20
      Stretching 45 *
    •  
       
    •  
       
    • 15.35
      BodyPump®  
    • 16.45
      BodyCombat® 
    • 16.45
      CXworx® 
    • 17.50
      EsportEasy
    • 18.00
      Stretching 45
    • 18.55
      BodyAttack® 
    • 19.00
      Step*
    • 20.10
      Core-Stretching 
    •  
       
  • Tiistai
    •  
       
    • 9.15
      BodyPump® 
    • 10.20
      BodyCombat® 
    • 10.25
      Pilates 
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 16.40
      BodyAttack® 
    • 17.35
      EsportEasy 45 
    • 17.45
      BodyStep® 
    • 18.25
      CXworx®  
    • 18.55
      BodyPump®  
    • 19.10
      GRIT plyo*
    • 19.45 
      Sh'bam®*
  • Keskiviikko
    • 7.00
      BodyPump® 
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 16.25
      BodyPump®
    • 17.30
      GRIT strength  
    • 17.30
      Ballet
    • 18.05
      BodyPump® 
    • 18.40
      Bodyroll 45*
    • 19.10
      BodyCombat®  
    •  
       
  • Torstai
    • 7.15 
      BodyAttack®* 
    • 9.15
      BodyPump®
    • 10.20
      Core-Stretching 
    • 10.25
      EsportEasy 45*
    •  
       
    •  
       
    • 16.40
      BodyPump® 
    • 17.45
      BodyStep®
    • 18.05
      GRIT plyo
    • 18.45
      Sh´bam®
    • 18.50
      BodyAttack® 
    • 20.00
      CXworx®
    • 20.00
      BodyPump®*
    •  
       
  • Perjantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape*
    • 10.20
      BodyBalance®  
    • 11.30
      BodyAttack®  
    •  
       
    • 15.35
      BodyPump®  
    • 16.45
      BodyCombat® 
    • 16.45
      EsportEasy 
    • 17.55
      CXworx®
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape
    • 9.15
      EsportEasy 
    • 10.25
      BodyPump® 
    • 11.35
      BodyAttack® 
    • 11.35
      Stretching 
    • 12.45
      CXworx® 
    • 13.20
      BodyCombat® 
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    • 9.30 
      BodyPump® 
    • 10.40 
      BodyAttack®  
    • 11.45 
      EsportShape*
    • 11.45
      Pilates*
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 14.45
      BodyPump® 
    • 15.50
      Zumba® 
    • 16.55
      BodyJam®*
    • 18.00
      BodyCombat® 
    • 18.05
      BodyBalance® 
    • 19.10
      CXworx®  
    • 19.15 
      BodyPump® 

 Spinning

  • Maanantai
    •  
       
    •  
       
    • 18.00
      CardioRide 60*
    • 19.05
      RPM® 50
  • Tiistai
    • 7.00
      MorningRide 45 
    •  
       
    • 17.15
      CardioRide 60 
    • 18.20
      RPM® 50*
  • Keskiviikko
    •  
       
    • 17.50 
      BasicRide (tech.)* 
    • 18.00
      BasicRide 45*
    • 19.15
      CardioRide 45
  • Torstai
    •  
       
    •  
       
    • 17.50 
      CardioRide 60 
    • 19.00
      RPM® 50* 
  • Perjantai
    • 7.15
      MorningRide 45*
    •  
       
    • 16.45 
      CardioRide 60
    •  
       
  • Lauantai
    • 10.25
      CardioRide 60 
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    • 10.40 
      CardioRide 60* 
    •  
       
    •  
       
    • 18.00
      CardioRide 60

 HotFitnessStudio

  • Maanantai
    •  
       
    •  
       
    • 17.50
      WarmYoga 60 
    • 19.00
      HotPilates 60 
    • 20.10
      HotStretching 45*
  • Tiistai
    •  
       
    •  
       
    • 16.30
      BodyBalance®* 
    • 17.45
      HotFlowJooga 75 
    • 19.10
      HotYinYoga 75 
  • Keskiviikko
    •  
       
    • 10.25 
      HotYoga 60 
    • 16.40
      HotStretching 45 
    • 17.35
      HotFlowJooga 75 
    • 19.00
      HotYoga 60 
  • Torstai
    • 07.15
      WarmFlowYoga 75*
    •  
       
    • 16.45
      WarmYinYoga 60 
    • 18.00
      HotPilates 60* 
    • 19.05
      BodyBalance® 
  • Perjantai
    • 08.05 
      WarmPilates 60*
    •  
       
    • 16.15
      HotYoga 75 
    • 17.50
      HotPilates 60*
    •  
       
  • Lauantai
    • 10.20
      BodyBalance® 
    •  
       
    • 12.45
      HotStretching 45 
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    •  
       
    •  
       
    • 16.05 
      HotStretching 45 
    • 16.55
      HotYinYoga 60 
    • 18.00
      HotFlowYoga 75 

 Arena-sali, Trimmi, Kamppailukeskus (tunnit pidetään Arenalla)

  • Maanantai
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 17.05
      Trimmi 45*
    • 17.00
      Kettlebell 
    • 18.45 
      Trimmi 45 
    • 19.40
      BodyPump® 
    •  
       
    •  
       
  • Tiistai
    • 09.30
      Trimmi 45  
    •  
       
    •  
       
    • 17.10
      BodyPump® 
    • 17.15
      Trimmi 45*
    • 18.15
      Kettlebell 
    • 18.30
      Trimmi 45
    •  
       
    •  
       
  • Keskiviikko
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 17.35
      Trimmi (tech.) 
    • 17.45
      Trimmi 45 
    • 18.00
      Kettlebell 
    • 18.55
      Trimmi 55*
    •  
       
    •  
       
  • Torstai
    • 09.30 
      Kettlebell 
    •  
       
    •  
       
    • 17.00
      Trimmi 45
    • 17.35
      Kettlebell
    • 18.30
      Kickboxing* 
    • 18.30
      BodyPump®
    • 19.35
      Boxing*
    •  
       
  • Perjantai
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 15.50 
      Trimmi 45 
    • 17.50
      Kettlebell*
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    •  
       
    • 11.35
      BodyPump®* 
    • 12.40
      Kettlebell  
    • 13.40 
      Trimmi 45
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 17.05 
      Trimmi 55  
    • 18.10 
      Kettlebell 
    •  
       
    •  
       
Lisätiedot:

Kesä 2015

Espoo Aerobic

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
    7.00BodyPump® 7.15 BodyAttack®*     9.30 BodyPump® 
9.15EsportEasy 9.15BodyPump®  

 

9.15BodyPump®9.15

EsportShape*

9.15

EsportShape

10.40 BodyAttack®  
10.20Stretching 45 *10.20BodyCombat® 9.15EsportShape10.20

Core-Stretching 

10.20BodyBalance®  9.15

EsportEasy 

11.45 EsportShape*
  10.25Pilates  

 

10.25EsportEasy 45*11.30BodyAttack®  10.25BodyPump® 11.45Pilates*
          11.35BodyAttack®  

 

15.35BodyPump®   

 

 

 

 

 

15.35BodyPump®  11.35

Stretching 

 

 

16.45BodyCombat®  

 

 

 

16.40BodyPump® 16.45BodyCombat® 12.45

CXworx® 

 

 

16.45

CXworx® 

16.40BodyAttack® 16.25BodyPump®17.45BodyStep®16.45

EsportEasy 

13.20BodyCombat® 14.45BodyPump® 
17.50EsportEasy17.35

EsportEasy 45 

17.30GRIT strength  18.05GRIT plyo17.55

CXworx®

  15.50Zumba® 
18.00

Stretching 45

17.45BodyStep® 17.30

Ballet

18.45

Sh´bam®

 

 

  16.55BodyJam®*
18.55BodyAttack® 18.25

CXworx®  

18.05BodyPump® 18.50BodyAttack®  

 

  18.00BodyCombat® 
19.00

Step*

18.55BodyPump®  18.40

Bodyroll 45*

20.00

CXworx®

    18.05

BodyBalance® 

20.10

Core-Stretching 

19.10

GRIT plyo*

19.10BodyCombat®  20.00BodyPump®*    19.10

CXworx®  

 

 

19.45 Sh'bam®*        19.15 BodyPump® 

Lihavoitu tunti = aerobicsalissa 2

 

Spinning

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
  7.00MorningRide 45    

 

7.15MorningRide 45*10.25CardioRide 60 10.40 CardioRide 60* 
    17.50 BasicRide (tech.)*         
18.00CardioRide 60*17.15CardioRide 60 18.00

BasicRide 45*

17.50 CardioRide 60 16.45 CardioRide 60    
19.05RPM® 5018.20

RPM® 50*

19.15CardioRide 4519.00

RPM® 50

    18.00CardioRide 60

 

HotFitnessStudio

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
     

 

07.15

WarmFlowYoga 75*

08.05 WarmPilates 60*10.20BodyBalance®   
 

 

  10.25 HotYoga 60         
17.50WarmYoga 60 16.30

BodyBalance®* 

16.40HotStretching 45 16.45WarmYinYoga 60 16.15HotYoga 75 12.45HotStretching 45 16.05 HotStretching 45 
19.00HotPilates 60 17.45HotFlowJooga 75 17.35HotFlowJooga 75 18.00

HotPilates 60* 

17.50

HotPilates 60*

  16.55HotYinYoga 60 
20.10HotStretching 45*19.10HotYinYoga 75 19.00HotYoga 60 19.05BodyBalance®     18.00HotFlowYoga 75 

 

Arena-sali, Trimmi, Kamppailukeskus (tunnit pidetään Arenalla)

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
  09.30Trimmi 45    09.30 Kettlebell       
          11.35

BodyPump®* 

  
   

 

 

 

 

 

 

 

12.40Kettlebell   

 

17.05

Trimmi 45*

17.10BodyPump® 17.35Trimmi (tech.) 17.00Trimmi 45 

 

13.40 Trimmi 45 

 

17.00Kettlebell 17.15

Trimmi 45*

17.45Trimmi 45 17.35Kettlebell15.50 Trimmi 45    

 

18.45 Trimmi 45 18.15Kettlebell 18.00Kettlebell 18.30

Kickboxing* 

17.50Kettlebell*  17.05 Trimmi 55  
19.40BodyPump® 18.30Trimmi 4518.55

Trimmi 55*

18.30BodyPump®    18.10 Kettlebell 
   

 

  19.35Boxing*      
   

 

          

Lihavoitu tunti = Arena-salissa 

Helppoa ja hauskaaTehotunnitKeho ja mieliKoreografiset tunnit

 

* merkittyjä tunteja ei pidetä ajalla 22.6-2.8.2015


(tech.) = tekniikkaopastus ennen tunnin alkua

 

    Tunneilla rauhallisempi tempo.