Esport Center

Syksyn 2016 aikataulut astuvat voimaan maaanantaina 22.8.

Tulostettavat aikataulut löydät täältä

 

Tuntikuvaukset (pdf)

Esport Fitnessin ohjaajat (pdf) 


Espoo Sali 1 ja 2

  • Maanantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportEasy LP
    • 10.25
      Pilates LP
    •  
       
    •  
       
    • 15.30
      BodyPump® ES
    • 16.45
      BodyCombat® ST
    • 16.40
      BodyVive® 45 ES
    • 17.30
      CXworx® ES
    • 17.50
      EsportEasy II
    • 18.10
      GRIT® cardio ES*
    • 19.00
      BodyAttack® RS
    • 19.00
      Step TO-S
    •  
       
  • Tiistai
    •  
       
    • 9.15
      BodyPump® (engl.) GR
    • 10.20
      BodyCombat® (engl) GR
    • 10.25
      PilatesTO-S
    •  
       
    •  
       
    • 17.00
      BodyAttack® PL
    • 17.00
      EsportEasy MR
    • 18.05
      BodyStep® TT
    • 18.10
      CXworx® MW
    • 18.45
      Ballet JK-A
    • 19.15
      BodyPump® RS
    • 19.55
      Stretching JK-A
    •  
       
  • Keskiviikko
    •  
       
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape JL
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 15.30
      BodyPump® 45 EL
    • 16.50
      CXworx® SP
    • 17.30
      GRIT® strength SP
    • 18.05
      Zumba® JK-A
    • 18.10
      BodyPump® AP*
    • 19.15
      Core-Stretching AK-S
    • 19.15
      BodyCombat® AP*
    •  
       
  • Torstai
    • 7.00 
      BodyVive® 45 LL
    • 9.15
      BodyPump® (engl.) IG
    • 10.25
      Core-Stretching (engl.) IG
    • 10.25
      EsportEasy 45 TO-S
    •  
       
    •  
       
    • 16.40
      BodyPump® TT
    • 17.10
      BodyVive® HP*
    • 17.45
      BodyAttack® AP
    • 18.05
      Sh´bam® ES*
    • 18.50
      BodyStep® SK
    • 18.55
      CXworx® AP
    • 20.00
      BodyPump® KT-L/PP
    •  
       
  • Perjantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape TO-S
    • 10.20
      BodyBalance® ES*
    • 11.30
      BodyAttack® ES*
    •  
       
    • 15.30
      BodyPump® MS
    • 16.45
      BodyCombat® K-LK
    • 16.45
      EsportEasy MR
    • 17.55
      CXworx® MR
    • 18.00
      BodyPump® 45 AG
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape JL
    • 9.15
      EsportEasy LP
    • 10.25
      BodyPump® SS/KT-L
    • 11.35
      BodyAttack® SS/KT-L
    • 11.35
      Stretching ER/PL
    • 12.40
      BodyCombat® ST/PP
    • 13.50
      CXworx® HB/MR
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    • 9.30
      BodyPump® LL
    • 10.40
      BodyVive® LL
    • 10.40
      EsportShape TO-S
    • 11.50
      Pilates RS
    •  
       
    • 16.00
      BodyPump® SK
    • 17.15
      BodyJam® SM*
    • 18.20
      BodyCombat® (engl.) IG
    • 18.25
      BodyBalance® ER/PL
    • 19.25
      BodyPump® TR
    • 19.30
      CXworx® (engl.) IG
    •  
       
    •  
       
    •  
       

 Spinning

  • Maanantai
    •  
       
    •  
       
    • 18.05
      RPM® 50 NH
    • 19.05
      CardioRide 45 JT*
    •  
       
  • Tiistai
    • 7.00
      MorningRide 45 MS
    •  
       
    • 17.00
      CardioRide 60 A-KS
    • 18.10
      RPM® 50 MR
    •  
       
  • Keskiviikko
    •  
       
    • 16.55
      CardioRide 60 JT*
    • 18.00
      BasicRide (tech.) ST
    • 18.10
      BasicRide 45 ST
    •  
       
  • Torstai
    •  
       
    •  
       
    • 17.50 
      RPM® 50 TT 
    • 18.50
      CardioRide 60 PP/KT-L
    •  
       
  • Perjantai
    • 7.00
      MorningRide 45 CH
    •  
       
    • 17.00
      RPM® 50 AG
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    • 11.30
      CardioRide 60 ST/PP
    •  
       
    • 14.30
      CardioRide 60 JT
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    • 10.40
      CardioRide 60 K-LK
    •  
       
    • 18.20
      CardioRide 60 K-LK 
    •  
       
    •  
       

 HotStudio

  • Maanantai
    •  
       
    • 16.40
      WarmYinYoga 60 HP
    • 17.50
      HotYoga 60 (engl.) ON
    • 19.00
      HotPilates 60 (engl.) ON
    • 20.10
      HotStretching 45 TO-S
  • Tiistai
    •  
       
    •  
       
    • 16.45
      BodyBalance® ER
    • 17.50
      HotFlowYoga 75 OI
    • 19.15
      HotYinYoga 75 OI
  • Keskiviikko
    • 10.25
      HotYoga 60 JL
    •  
       
    • 16.40
      HotStretching 45 SA
    • 17.35
      HotYoga 60 TR
    • 18.45
      HotFlowYoga 75
  • Torstai
    • 07.00
      WarmFlowYoga 75 AH
    •  
       
    • 16.45
      WarmYoga 60 MÅ
    • 18.10
      HotPilates 60 HP*
    • 19.15
      BodyBalance® HP*
  • Perjantai
    •  
       
    •  
       
    • 16.15
      HotYoga 75 JK-A/ON
    • 17.40
      HotPilates 60 PA
    •  
       
  • Lauantai
    • 10.20
      BodyBalance® ER/PL
    •  
       
    • 12.45
      HotStretching 45 SS/KT-L
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    •  
       
    • 11.50 
      HotStretching 45 LP
    •  
       
    • 17.10
      HotStretching 45 SK
    • 18.00
      HotFlowYoga 75 TR

 Arena-sali, Trimmi, Kamppailukeskus (tunnit pidetään Arenalla)

  • Maanantai
    • 7.00
      Kettlebell K-LK 
    •  
       
    •  
       
    • 16.45
      Trimmi (tech.) II
    • 16.55
      Trimmi 45 II
    • 17.45
      World Jumping® Basic T-OS
    • 18.00
      Trimmi 45 JT*
    • 19.05
      BodyPump® NH
    • 20.15 
      Core-Stretching RS
  • Tiistai
    • 09.30
      Trimmi 45 TO-S
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 17.00
      World Jumping® Basic MW
    • 18.10
      BodyPump® 45 PL
    • 18.15
      Trimmi 45 (engl.) IG
    • 19.05
      AirAcrobatics 60 MÅ
    • 19.05
      Trimmi 45 MR
  • Keskiviikko
    • 7.00 
      BodyPump® LL 
    • 10.25  
      World Jumping® Basic (engl.) IG 
    •  
       
    • 16.55
      AirYogaStart 60 JK-A
    • 17.20
      Trimmi 45 TH
    • 18.30
      Esport Run TH
    • 18.10
      Trimmi 55 JT*
    • 18.10
      World Jumping® Speed AK-S
    • 19.05
      Kettlebell ST
  • Torstai
    • 09.30
      World Jumping® Basic 45 TO-S
    •  
       
    •  
       
    • 16.30
      Kickboxing MK
    • 17.00
      World Jumping® Speed ES
    • 17.45
      Trimmi 45 SK
    • 18.00
      AirYogaYin 75 MÅ
    • 18.35
      Trimmi 45 (engl.) IG
    • 19.30
      Kettlebell (engl.) IG
  • Perjantai
    • 10.25
      Kettlebell TO-S
    •  
       
    •  
       
    • 15.30
      World Jumping® Basic K-LK
    • 16.40 
      Core-Stretching AH/KT-L
    • 16.40
      Trimmi 45 PA
    • 17.45
      AirYogaYin 75 JK-A/ON
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    • 10.30 
      AirYogaStart 60 JL 
    • 10.45
      Trimmi (tech.) VV/JR*
    • 10.55
      Trimmi VV/JR*
    • 12.35
      BodyPump® HB/MR
    • 15.15
      World Jumping® Basic (engl.) IG
    • 15.40
      Trimmi 45 JT*
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    • 10.50 
      Kettlebell JT* 
    • 12.00
      World Jumping® Basic K-LK
    • 15.40
      World Jumping® Speed MW
    • 16.35
      AirYogaFlow 75 JK-A/AH
    • 16.35
      Trimmi 45 MW
    • 17.10
      Boxing (engl.) IG
    • 18.00
      BodyPump® SS/II
    • 19.10
      Stretching SS/II
    • 20.15
      Kettlebell MR
Lisätiedot:

 

Espoo Sali 1 ja 2

 

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
     

 

7.00 BodyVive® 45 LL    9.30BodyPump® LL
9.15EsportEasy LP9.15BodyPump® (engl.) GR  9.15BodyPump® (engl.) IG9.15EsportShape TO-S9.15EsportShape JL10.40BodyVive® LL
10.25Pilates LP10.20BodyCombat® (engl) GR9.15EsportShape JL10.25

Core-Stretching (engl.) IG

10.20BodyBalance® ES*9.15

EsportEasy LP

10.40EsportShape TO-S
  10.25PilatesTO-S  10.25EsportEasy 45 TO-S11.30BodyAttack® ES*10.25BodyPump® SS/KT-L11.50Pilates RS
          11.35BodyAttack® SS/KT-L 

 

15.30BodyPump® ES      15.30BodyPump® MS11.35

Stretching ER/PL

16.00BodyPump® SK
16.45BodyCombat® ST17.00BodyAttack® PL15.30BodyPump® 45 EL16.40BodyPump® TT16.45BodyCombat® K-LK12.40BodyCombat® ST/PP17.15

BodyJam® SM*

16.40

BodyVive® 45 ES

17.00

EsportEasy MR

16.50

CXworx® SP

17.10

BodyVive® HP*

16.45

EsportEasy MR

13.50CXworx® HB/MR18.20BodyCombat® (engl.) IG
17.30

CXworx® ES

18.05BodyStep® TT17.30GRIT® strength SP17.45BodyAttack® AP17.55

CXworx® MR

  18.25

BodyBalance® ER/PL

17.50EsportEasy II18.10

CXworx® MW

18.05

Zumba® JK-A

18.05

Sh´bam® ES*

18.00BodyPump® 45 AG  19.25BodyPump® TR
18.10GRIT® cardio ES*18.45

Ballet JK-A

18.10BodyPump® AP*18.50BodyStep® SK    19.30

CXworx® (engl.) IG

19.00BodyAttack® RS19.15BodyPump® RS19.15

Core-Stretching AK-S

18.55

CXworx® AP

     

 

19.00

Step TO-S

19.55

Stretching JK-A

19.15BodyCombat® AP*20.00BodyPump® KT-L/PP     

 

              

Lihavoitu tunti = aerobicsalissa 2

 

Spinning

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
  7.00MorningRide 45 MS    7.00MorningRide 45 CH11.30CardioRide 60 ST/PP10.40CardioRide 60 K-LK
    16.55CardioRide 60 JT*        
18.05RPM® 50 NH17.00CardioRide 60 A-KS18.00BasicRide (tech.) ST17.50 RPM® 50 TT 17.00RPM® 50 AG14.30CardioRide 60 JT18.20CardioRide 60 K-LK 
19.05CardioRide 45 JT*18.10RPM® 50 MR18.10BasicRide 45 ST18.50CardioRide 60 PP/KT-L     

 

     

 

        

 

HotStudio

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
    10.25HotYoga 60 JL07.00WarmFlowYoga 75 AH  10.20BodyBalance® ER/PL  
16.40WarmYinYoga 60 HP          11.50 HotStretching 45 LP
17.50HotYoga 60 (engl.) ON16.45BodyBalance® ER16.40HotStretching 45 SA16.45WarmYoga 60 MÅ16.15HotYoga 75 JK-A/ON12.45HotStretching 45 SS/KT-L  
19.00HotPilates 60 (engl.) ON17.50HotFlowYoga 75 OI17.35HotYoga 60 TR18.10HotPilates 60 HP*17.40HotPilates 60 PA  17.10HotStretching 45 SK
20.10HotStretching 45 TO-S19.15HotYinYoga 75 OI18.45HotFlowYoga 7519.15BodyBalance® HP*    18.00HotFlowYoga 75 TR

 

Arena-sali, Trimmi, Kamppailukeskus (tunnit pidetään Arenalla)

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
7.00Kettlebell K-LK 09.30Trimmi 45 TO-S7.00 BodyPump® LL 09.30World Jumping® Basic 45 TO-S10.25Kettlebell TO-S10.30 AirYogaStart 60 JL 10.50 Kettlebell JT* 
    10.25  World Jumping® Basic (engl.) IG     10.45Trimmi (tech.) VV/JR*12.00World Jumping® Basic K-LK
          10.55Trimmi VV/JR*15.40World Jumping® Speed MW
16.45Trimmi (tech.) II 

 

16.55

AirYogaStart 60 JK-A

16.30Kickboxing MK15.30World Jumping® Basic K-LK12.35BodyPump® HB/MR16.35AirYogaFlow 75 JK-A/AH
16.55Trimmi 45 II17.00

World Jumping® Basic MW

17.20Trimmi 45 TH17.00

World Jumping® Speed ES

16.40 Core-Stretching AH/KT-L15.15World Jumping® Basic (engl.) IG16.35Trimmi 45 MW
17.45

World Jumping® Basic T-OS

18.10

BodyPump® 45 PL

18.30Esport Run TH17.45Trimmi 45 SK16.40Trimmi 45 PA15.40Trimmi 45 JT*17.10Boxing (engl.) IG
18.00Trimmi 45 JT*18.15Trimmi 45 (engl.) IG18.10Trimmi 55 JT*18.00

AirYogaYin 75 MÅ

17.45AirYogaYin 75 JK-A/ON  18.00BodyPump® SS/II
19.05

BodyPump® NH

19.05

AirAcrobatics 60 MÅ

18.10

World Jumping® Speed AK-S

18.35Trimmi 45 (engl.) IG    19.10Stretching SS/II
20.15 Core-Stretching RS19.05Trimmi 45 MR19.05Kettlebell ST19.30Kettlebell (engl.) IG    20.15Kettlebell MR


Lihavoitu tunti
= Arena-salissa 

Helppoa ja hauskaaTehotunnitKeho ja mieliKoreografiset tunnitUutuustunti

 (tech.) = tekniikkaopastus ennen tunnin alkua

(engl.) = tunnin vakio-ohjaajan opetuskieli on englanti

    Tunneilla rauhallisempi tempo.