Esport Fitness Center

 

Kesän 2014 aikataulut ovat voimassa ajalla 2.6.-17.8.

HUOM!!! * merkittyjä tunteja ei pidetä ajalla 23.6. - 27.7.2014

Tulostettavat aikataulut kesä 2014

Tuntikuvaukset (pdf)

Esport Fitnessin ohjaajat (pdf) 


Espoo Aerobic

  • Maanantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportEasy 
    • 10.25
      Pilates *  
    •  
       
    • 13.00
      EsportEasy 45 
    • 15.35
      BodyPump® 
    • 16.45
      BodyCombat® 
    • 17.10
      CXworx® 
    • 17.50
      EsportEasy
    • 17.50
      Got2Dance *
    • 18.55
      BodyAttack® 
    • 19.00
      Yoga *
    • 20.10
      Core-Stretching 
    •  
       
  • Tiistai
    •  
       
    • 9.15
      BodyPump® 
    • 10.25
      Pilates 
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 15.45
      BodyPump® 45 *
    • 16.40
      BodyAttack® 
    • 17.15
      EsportEasy 
    • 17.45
      BodyStep® 
    • 18.20
      CXworx® 
    • 18.55
      BodyPump® 
    • 19.00
      Sh'bam® *
    • 20.00 
      GRIT plyo 
  • Keskiviikko
    • 7.00
      BodyPump® 
    • 9.15
      EsportShape 
    • 10.20
      BodyCombat®*
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 16.25
      BodyPump® 
    • 17.05
      EsportCore
    • 17.35
      GRIT strength 
    • 17.40
      Zumba® 
    • 18.10
      BodyCombat® 
    • 18.45
      EasyStep *
    • 19.15 
      BodyPump® 
    • 19.50 
      Stretching 45 *
  • Torstai
    • 9.15 
      BodyPump® 
    • 10.20
      Core-Stretching 
    • 10.30
      EsportEasy 45 *
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 16.40
      BodyPump® 
    • 17.00
      Pilates *
    • 17.45
      BodyStep® 
    • 18.05
      Step *
    • 18.50
      BodyAttack® 
    • 19.10
      Sh´bam® 
    • 20.00
      CXworx®
    • 20.00
      BodyPump® 
  • Perjantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape *
    • 10.20
      BodyBalance® 
    • 11.30
      BodyAttack® 
    •  
       
    • 15.35
      BodyPump®  
    • 16.40
      CXworx®
    • 16.45
      BodyCombat®
    • 17.15
      EsportEasy
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape 
    • 9.15
      EsportEasy 
    • 10.25
      BodyPump® 
    • 11.35
      BodyAttack® 
    • 11.35
      Stretching 
    • 12.45
      CXworx® 
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    •  
       
    •  
       
    • 12.20 
      EsportShape *
    • 13.30
      BodyAttack®  
    • 14.35
      BodyPump®
    • 15.40
      BodyStep® *
    • 15.40
      Zumba®
    • 16.50
      BodyCombat®
    • 16.55
      BodyBalance®
    • 18.00
      CXworx®
    • 18.05
      BodyJam® *
    • 19.15
      BodyPump®
    •  
       
    •  
       

 Spinning

  • Maanantai
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 18.00
      CardioRide 60 *
    • 19.05 
      RPM® 50  
  • Tiistai
    • 7.00
      MorningRide 45 
    •  
       
    • 17.10
      CardioRide 60 
    • 18.15
      RPM® 50 *
    •  
       
  • Keskiviikko
    •  
       
    • 16.50 
      BasicRide (tech.) * 
    • 17.00
      BasicRide 45 *
    • 18.45
      CardioRide 60
    •  
       
  • Torstai
    • 7.15
      MorningRide 45 *
    •  
       
    •  
       
    • 17.50
      CardioRide 60 
    • 19.20 
      RPM® 30 
  • Perjantai
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 18.00 
      CardioRide 60 
    •  
       
  • Lauantai
    • 10.25
      CardioRide 60 
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 18.00
      CardioRide 60 
    •  
       

 HotFitnessStudio

  • Maanantai
    • 07.15 
      BodyBalance®* 
    • 16.45
      HotStretching 45 *
    • 17.45
      HotYoga 60 
    • 18.55
      HotPilates 60 
    •  
       
  • Tiistai
    •  
       
    •  
       
    • 16.50
      BodyBalance®*
    • 18.00
      HotFlowJooga 75
    • 19.20
      HotYinYoga 75
  • Keskiviikko
    • 10.25
      HotYoga 60 
    •  
       
    • 17.00
      HotFlowJooga 75 
    • 18.40
      Yoga intro 15 
    • 18.55
      HotYoga 60 
  • Torstai
    • 07.15
      MorningYoga 75 
    •  
       
    • 16.35
      HotYinYoga 75*
    • 18.00
      HotPilates 60 
    • 19.10
      BodyBalance® 
  • Perjantai
    • 08.10 
      MorningPilates 60 *
    •  
       
    • 16.15
      HotFlowYoga 75 
    • 17.50
      HotPilates 60 *
    •  
       
  • Lauantai
    • 10.20
      BodyBalance® 
    •  
       
    • 13.50
      HotStretching 45 
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    •  
       
    •  
       
    • 15.45 
      HotPilates 60 * 
    • 16.50
      HotStretching 45 
    • 18.00
      HotFlowYoga 75 

 Arena-sali, Trimmi, Kamppailukeskus (tunnit pidetään Arenalla)

  • Maanantai
    •  
       
    •  
       
    • 17.00
      Trimmi 45 *
    • 18.00 
      Kettlebell
    • 18.00
      Trimmi 45
    • 19.00
      BodyPump®
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Tiistai
    • 09.30
      Trimmi 45  
    •  
       
    •  
       
    • 16.35
      Trimmi 45 
    • 17.25
      Kettlebell 
    • 18.25
      Trimmi 45
    • 18.30
      Boxing *
    • 19.15
      KettleXpress 30 *
    •  
       
    •  
       
  • Keskiviikko
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 17.40
      Trimmi (tech.) 
    • 17.50
      Trimmi 45 
    • 17.55
      Kettlebell 
    • 18.50
      Trimmi 55 *
    •  
       
    •  
       
  • Torstai
    • 09.30 
      Kettlebell 
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 17.15
      BodyPump®*
    • 18.15
      Trimmi 45
    • 18.20
      Kettlebell
    • 18.30
      Kickboxing
    •  
       
    •  
       
  • Perjantai
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 16.15
      Kettlebell
    • 16.50 
      Trimmi 45
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    • 10.25
      Kettelbell
    • 11.35
      Trimmi 45 
    • 12.40
      BodyPump®
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 17.05 
      Trimmi 55  
    • 18.10 
      Kettlebell 
    •  
       
    •  
       
Lisätiedot:

Espoo Aerobic

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
    7.00BodyPump® 9.15 BodyPump®       
9.15EsportEasy 9.15BodyPump® 9.15EsportShape 10.20Core-Stretching 9.15EsportShape *9.15EsportShape   
10.25Pilates *  10.25Pilates 10.20BodyCombat®*10.30

EsportEasy 45 *

10.20BodyBalance® 9.15

EsportEasy 

12.20 EsportShape *
     

 

  11.30BodyAttack® 10.25BodyPump® 13.30BodyAttack®  
13.00EsportEasy 45         11.35BodyAttack® 14.35BodyPump®
15.35BodyPump®  

 

 

 

 

 

15.35BodyPump®  11.35

Stretching 

15.40BodyStep® *
16.45BodyCombat® 15.45BodyPump® 45 *16.25BodyPump® 16.40BodyPump® 16.40

CXworx®

12.45

CXworx® 

15.40

Zumba®

17.10

CXworx® 

16.40BodyAttack® 17.05

EsportCore

17.00

Pilates *

16.45BodyCombat®  16.50BodyCombat®
17.50EsportEasy17.15

EsportEasy 

17.35GRIT strength 17.45BodyStep® 17.15

EsportEasy

  16.55BodyBalance®
17.50

Got2Dance *

17.45BodyStep® 17.40

Zumba® 

18.05

Step *

 

 

  18.00

CXworx®

18.55BodyAttack® 18.20

CXworx® 

18.10BodyCombat® 18.50BodyAttack®  

 

  18.05

BodyJam® *

19.00

Yoga *

18.55BodyPump® 18.45

EasyStep *

19.10

Sh´bam® 

    19.15BodyPump®
20.10

Core-Stretching 

19.00

Sh'bam® *

19.15 BodyPump® 20.00

CXworx®

     

 

 

 

20.00 GRIT plyo 19.50 Stretching 45 *20.00BodyPump®       

Lihavoitu tunti = aerobicsalissa 2

 

Spinning

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
  7.00MorningRide 45   7.15MorningRide 45 *  10.25CardioRide 60   
    16.50 BasicRide (tech.) *         
 

 

17.10CardioRide 60 17.00BasicRide 45 * 

 

 

 

    
18.00CardioRide 60 *18.15RPM® 50 *18.45CardioRide 6017.50CardioRide 60 18.00 CardioRide 60   18.00CardioRide 60 
19.05 RPM® 50     

 

19.20 RPM® 30       

 

HotFitnessStudio

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
07.15 BodyBalance®*   10.25HotYoga 60 07.15MorningYoga 75 08.10 MorningPilates 60 *10.20BodyBalance®   
16.45HotStretching 45 *   

 

        
17.45HotYoga 60 16.50BodyBalance®*17.00HotFlowJooga 75 16.35HotYinYoga 75*16.15HotFlowYoga 75 13.50HotStretching 45 15.45 HotPilates 60 * 
18.55HotPilates 60 18.00HotFlowJooga 7518.40Yoga intro 15 18.00HotPilates 60 17.50HotPilates 60 *  16.50HotStretching 45 
  19.20HotYinYoga 7518.55HotYoga 60 19.10BodyBalance®     18.00HotFlowYoga 75 

 

Arena-sali, Trimmi, Kamppailukeskus (tunnit pidetään Arenalla)

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
  09.30Trimmi 45    09.30 Kettlebell   10.25Kettelbell  
          11.35Trimmi 45   
17.00Trimmi 45 *        12.40BodyPump®  
18.00 Kettlebell16.35Trimmi 45  

 

 

 

 

 

   

 

18.00Trimmi 4517.25

Kettlebell 

17.40Trimmi (tech.) 17.15

BodyPump®*

16.15

Kettlebell

   

 

19.00

BodyPump®

18.25Trimmi 4517.50Trimmi 45 18.15Trimmi 4516.50 Trimmi 45   

 

 

 

18.30Boxing *17.55

Kettlebell 

18.20

Kettlebell

    17.05 Trimmi 55  
 

 

19.15

KettleXpress 30 *

18.50Trimmi 55 *18.30Kickboxing    18.10 Kettlebell 
   

 

          
   

 

          

 

Helppoa ja hauskaaTehotunnitKeho ja mieliKoreografiset tunnit


(tech.) = tekniikkaopastus ennen tunnin alkua

Lihavoitu tunti = Arena-salissa

 

    Tunneilla rauhallisempi tempo.