Esport Center

Syksyn  2015 aikataulut ovat voimassa 17.8.2015 alkaen. Syksyn 2015 tulostettavat aikataulut löydät täältä.

 

Tuntikuvaukset (pdf)

Esport Fitnessin ohjaajat (pdf) 


 Espoo Aerobic

  • Maanantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportEasy ON
    • 10.20
      PilatesFusion ON
    •  
       
    • 13.00
      EsportEasy 45 LL
    • 15.35
      BodyPump® ES*
    • 16.45
      BodyCombat® JR/ST
    • 16.45
      CXworx® ES
    • 17.20
      Stretching 45 ES
    • 17.50
      EsportEasy II
    • 18.55
      BodyAttack® RS
    • 19.00
      Step TO-S
    • 20.10
      Core-Stretching RS
    •  
       
  • Tiistai
    •  
       
    • 9.15
      BodyPump® (engl.) GR
    • 10.20
      BodyCombat® (engl) GR
    • 10.25
      PilatesTO-S
    •  
       
    •  
       
    • 16.45
      BodyAttack®
    • 17.35
      Sh'bam® AP*
    • 17.50
      BodyStep® RS
    • 18.25
      CXworx® MR*
    • 19.00
      BodyPump® RS
    • 19.00
      Got2Dance TR
    • 20.05
      PilatesFusion TR
    • 20.05
      GRIT plyo (engl.)
  • Keskiviikko
    • 7.00
      BodyPump® LL
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape JL
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 15.45
      BodyPump® 45 EL
    • 16.50
      CXworx® SP
    • 17.30
      GRIT strength SP
    • 17.40
      Zumba® OH
    • 18.10
      BodyPump® JR/GR
    • 18.45
      EsportEasy OH
    • 19.15
      BodyCombat® JR/GR
    •  
       
  • Torstai
    • 7.15
      BodyAttack® RH
    • 9.15
      BodyPump® (engl.) IG
    • 10.20
      Core-Stretching (engl.) IG
    • 10.25
      EsportEasy 45TO-S
    •  
       
    •  
       
    • 16.40
      BodyPump® TT
    • 17.20
      Sh'bam® ES*
    • 17.45
      BodyAttack® AP
    • 18.15
      GRIT cardio ES*
    • 18.50
      BodyStep® SK
    • 18.55
      CXworx® AP
    • 20.00
      BodyPump® JR/PP
    •  
       
  • Perjantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape TO-S
    • 10.20
      BodyBalance® ES*
    • 11.30
      BodyAttack® ES*
    •  
       
    • 15.30
      BodyPump® MS
    • 16.45
      BodyCombat® RH/AP*
    • 16.45
      EsportEasy II
    • 17.55
      CXworx® AP*/RH
    • 18.00
      BodyPump® 45 AG
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape JL
    • 9.15
      EsportEasy MR*
    • 10.25
      BodyPump® MR*
    • 11.35
      BodyAttack® RH/SS
    • 11.35
      Stretching ER/PL
    • 12.40
      BodyCombat®ST/PP
    • 13.50
      CXworx® HB
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    • 9.30
      BodyPump® RH/HP*
    • 10.40
      PilatesFusion RH/HP*
    • 10.40
      EsportShape TO-S
    • 11.45
      BodyAttack® (engl.) TH*
    • 11.50
      Pilates RS
    • 15.00
      BodyPump® AP*
    • 16.10
      CXworx® AP*
    • 16.10
      BodyStep® SK
    • 17.15
      BodyJam® JT
    • 17.20
      Grit plyo SK
    • 18.20
      BodyCombat® (engl.) IG
    • 18.25
      BodyBalance® JT
    • 19.30
      CXworx® (engl.) IG
    • 19.25
      BodyPump® TR

 Spinning

  • Maanantai
    •  
       
    •  
       
    • 17.00
      RPM® 50 MS
    • 18.00
      CardioRide 60 A-KS/PP
    • 19.05
      CardioRide 45 JT*
  • Tiistai
    • 7.00
      MorningRide 45 CH
    •  
       
    • 17.10
      RPM® 50 MR*
    • 18.05
      CardioRide 60 A-K/S
    •  
       
  • Keskiviikko
    •  
       
    • 16.50
      CardioRide 60 JT*
    • 17.55
      BasicRide (tech.) ST
    • 18.05
      BasicRide 45 ST
    • 18.55
      CardioRide 45 SA
  • Torstai
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 17.50
      RPM® 50 TT
    • 18.50
      CardioRide 60 JR/PP
  • Perjantai
    • 7.00
      MorningRide 45 CH
    •  
       
    • 17.00
      RPM® 50 AG
    • 18.00
      CardioRide 45 II
    •  
       
  • Lauantai
    • 10.25
      CardioRide 60 RH/SS
    •  
       
    • 14.30
      CardioRide 60 JT*
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    • 10.50
      CardioRide 60 K-LK
    •  
       
    •  
       
    • 17.00
      CardioRide 60 MR
    •  
       

 HotFitnessStudio

  • Maanantai
    •  
       
    • 16.20
      WarmYinYoga HP
    • 17.40
      HotPilates 60 (engl.) ON
    • 18.50
      HotYoga 75 (engl.) ON
    • 20.10
      HotStretching 45 TO-S
  • Tiistai
    •  
       
    •  
       
    • 16.45
      BodyBalance® ER
    • 17.50
      HotFlowJooga 75 MN
    • 19.15
      HotYinYoga 75 MN
  • Keskiviikko
    • 10.25
      HotYoga 60 JL
    •  
       
    • 16.40
      HotStretching 45 (engl.) ON
    • 17.45
      HotYinYoga 75 MÅ
    • 19.10
      HotYoga 60 MÅ
  • Torstai
    • 07.00
      WarmFlowYoga 75 MN
    •  
       
    • 16.35
      WarmFlowYoga 75 MÅ
    • 18.00
      HotPilates 60 HP*
    • 19.05
      BodyBalance® HP*
  • Perjantai
    •  
       
    •  
       
    • 16.15
      HotYoga 75 JK-A
    • 17.40
      HotPilates 60 PA
    •  
       
  • Lauantai
    • 10.20
      BodyBalance® ER/PL
    •  
       
    • 12.45
      HotStretching 45 RH/SS
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 16.55
      HotStretching 45 ST/MS
    • 18.00
      HotFlowYoga 75 TR

 Arena-sali, Trimmi, Kamppailukeskus (tunnit pidetään Arenalla)

  • Maanantai
    •  
       
    • 14.15
      AirYogaFlow 75 MP
    • 16.25
      AirYogaStart 60 (engl.) ON
    • 16.40
      Trimmi (tech.) HJ
    • 16.50
      Trimmi 45 HJ
    • 18.00
      Trimmi 45 JT*
    • 18.00
      Kettlebell JR/ST
    • 19.15
      BodyPump® AK-S/PP
    •  
       
    •  
       
  • Tiistai
    • 09.30
      Trimmi 45 TO-S
    • 15.50
      AirStretching 60 II
    • 16.45
      Trimmi 45 (engl.) IG
    • 17.00
      Kettlebell AK-S
    • 17.45
      Boxing (engl.) IG
    • 17.55
      BodyPump® 45 PL
    • 18.45
      Kickboxing (engl.) IG
    • 18.50
      AirYogaYin 60 MÅ
    • 19.05
      Trimmi 45 SP*
    • 20.00
      AirYogaFlow 60 MÅ
  • Keskiviikko
    • 07.15
      AirYogaStart 60 (engl.) ON
    •  
       
    •  
       
    • 16.50
      AirYogaStart 60 JK-A
    • 16.55
      Trimmi (tech.) ST
    • 17.05
      Trimmi 45 ST
    • 17.55
      AirYogaFlow 60 JK-A
    • 18.05
      Trimmi 55 JT*
    • 19.10
      Kettlebell ST
    •  
       
  • Torstai
    • 09.30
      Kettlebell TO-S
    •  
       
    • 16.30
      AirYogaYin 75 HP
    • 17.35
      Trimmi (tech.) SK
    • 17.45
      Trimmi 45 SK
    • 18.00
      AirYogaFlow 75 MÅ
    • 18.30
      Kickboxing MK
    • 18.35
      Trimmi 45 (engl.) IG
    • 19.25
      BodyPump® 45 (engl.) IG
    • 19.35
      Boxing MK
  • Perjantai
    • 8.15
      Trimmi 45
    • 9.45
      AirYogaFlow 75 MP
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 16.40
      Trimmi 45 PA
    • 16.45
      Kettlebell MS
    • 17.45
      AirYogaYin 75 JK-A
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    •  
       
    • 10.30
      AirYogaStart 60 JL
    • 10.45
      Trimmi 45 JT*
    • 11.40
      Kettlebell ST/PP
    • 12.35
      BodyPump® HB
    • 13.50
      AirYogaYin 75 GS
    • 15.40
      Trimmi 45 JT*
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    •  
       
    • 10.45
      AirYogaYin 75 II
    • 12.10
      Kettlebell JT*
    •  
       
    • 15.35
      AirYoga Start 60 MP/JK-A
    • 16.00
      Trimmi 45 ST/MS
    • 16.45
      AirYogaFlow 75 MP/JK-A
    • 17.05
      Trimmi 55 (engl.) IG
    • 18.10
      Kettlebell MR
    •  
       
Lisätiedot:

 

Espoo Aerobic

 

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
    7.00BodyPump® LL7.15BodyAttack® RH    9.30BodyPump® RH/HP*
9.15EsportEasy ON9.15BodyPump® (engl.) GR  9.15BodyPump® (engl.) IG9.15EsportShape TO-S9.15EsportShape JL10.40PilatesFusion RH/HP*
10.20PilatesFusion ON10.20BodyCombat® (engl) GR9.15EsportShape JL10.20

Core-Stretching (engl.) IG

10.20BodyBalance® ES*9.15

EsportEasy MR*

10.40EsportShape TO-S
  10.25PilatesTO-S  10.25EsportEasy 45TO-S11.30BodyAttack® ES*10.25BodyPump® MR*11.45BodyAttack® (engl.) TH*
13.00EsportEasy 45 LL        11.35BodyAttack® RH/SS11.50

Pilates RS

15.35BodyPump® ES*      15.30BodyPump® MS11.35

Stretching ER/PL

15.00BodyPump® AP*
16.45BodyCombat® JR/ST16.45BodyAttack®15.45BodyPump® 45 EL16.40BodyPump® TT16.45BodyCombat® RH/AP*12.40BodyCombat®ST/PP16.10

CXworx® AP*

16.45

CXworx® ES

17.35

Sh'bam® AP*

16.50

CXworx® SP

17.20

Sh'bam® ES*

16.45

EsportEasy II

13.50CXworx® HB16.10BodyStep® SK
17.20

Stretching 45 ES

17.50BodyStep® RS17.30GRIT strength SP17.45BodyAttack® AP17.55

CXworx® AP*/RH

  17.15

BodyJam® JT

17.50EsportEasy II18.25

CXworx® MR*

17.40

Zumba® OH

18.15

GRIT cardio ES*

18.00BodyPump® 45 AG  17.20

Grit plyo SK

18.55BodyAttack® RS19.00BodyPump® RS18.10BodyPump® JR/GR18.50BodyStep® SK    18.20BodyCombat® (engl.) IG
19.00

Step TO-S

19.00

Got2Dance TR

18.45

EsportEasy OH

18.55

CXworx® AP

    18.25

BodyBalance® JT

20.10

Core-Stretching RS

20.05

PilatesFusion TR

19.15BodyCombat® JR/GR20.00BodyPump® JR/PP    19.30

CXworx® (engl.) IG

  20.05GRIT plyo (engl.)        19.25BodyPump® TR

Lihavoitu tunti = aerobicsalissa 2

 

Spinning

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
  7.00MorningRide 45 CH    7.00MorningRide 45 CH10.25CardioRide 60 RH/SS10.50CardioRide 60 K-LK
    16.50CardioRide 60 JT*        
17.00RPM® 50 MS17.10RPM® 50 MR*17.55BasicRide (tech.) ST  17.00RPM® 50 AG14.30CardioRide 60 JT*  
18.00CardioRide 60 A-KS/PP18.05CardioRide 60 A-K/S18.05BasicRide 45 ST17.50RPM® 50 TT18.00CardioRide 45 II  17.00CardioRide 60 MR
19.05CardioRide 45 JT*  18.55CardioRide 45 SA18.50CardioRide 60 JR/PP      

 

HotFitnessStudio

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
    10.25HotYoga 60 JL07.00WarmFlowYoga 75 MN  10.20BodyBalance® ER/PL  
16.20WarmYinYoga HP            
17.40HotPilates 60 (engl.) ON16.45BodyBalance® ER16.40HotStretching 45 (engl.) ON16.35WarmFlowYoga 75 MÅ16.15HotYoga 75 JK-A12.45HotStretching 45 RH/SS  
18.50HotYoga 75 (engl.) ON17.50HotFlowJooga 75 MN17.45HotYinYoga 75 MÅ18.00HotPilates 60 HP*17.40HotPilates 60 PA  16.55HotStretching 45 ST/MS
20.10HotStretching 45 TO-S19.15HotYinYoga 75 MN19.10HotYoga 60 MÅ19.05BodyBalance® HP*    18.00HotFlowYoga 75 TR

 

Arena-sali, Trimmi, Kamppailukeskus (tunnit pidetään Arenalla)

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
  09.30Trimmi 45 TO-S07.15AirYogaStart 60 (engl.) ON09.30Kettlebell TO-S8.15Trimmi 45    
14.15AirYogaFlow 75 MP15.50AirStretching 60 II    9.45AirYogaFlow 75 MP10.30

AirYogaStart 60 JL

10.45AirYogaYin 75 II
16.25AirYogaStart 60 (engl.) ON16.45Trimmi 45 (engl.) IG  16.30AirYogaYin 75 HP  10.45Trimmi 45 JT*12.10Kettlebell JT*
16.40Trimmi (tech.) HJ17.00

Kettlebell AK-S

16.50

AirYogaStart 60 JK-A

17.35Trimmi (tech.) SK  11.40Kettlebell ST/PP  
16.50Trimmi 45 HJ17.45Boxing (engl.) IG16.55Trimmi (tech.) ST17.45Trimmi 45 SK  12.35BodyPump® HB15.35

AirYoga Start 60 MP/JK-A

18.00Trimmi 45 JT*17.55

BodyPump® 45 PL

17.05Trimmi 45 ST18.00

AirYogaFlow 75 MÅ

16.40Trimmi 45 PA13.50AirYogaYin 75 GS16.00Trimmi 45 ST/MS
18.00

Kettlebell JR/ST

18.45Kickboxing (engl.) IG17.55

AirYogaFlow 60 JK-A

18.30Kickboxing MK16.45Kettlebell MS15.40Trimmi 45 JT*16.45AirYogaFlow 75 MP/JK-A
19.15

BodyPump® AK-S/PP

18.50

AirYogaYin 60 MÅ

18.05Trimmi 55 JT*18.35Trimmi 45 (engl.) IG17.45AirYogaYin 75 JK-A  17.05Trimmi 55 (engl.) IG
  19.05Trimmi 45 SP*19.10Kettlebell ST19.25BodyPump® 45 (engl.) IG    18.10Kettlebell MR
  20.00

AirYogaFlow 60 MÅ

  19.35Boxing MK      

Lihavoitu tunti = Arena-salissa 

Helppoa ja hauskaaTehotunnitKeho ja mieliKoreografiset tunnit

 

(tech.) = tekniikkaopastus ennen tunnin alkua

 

    Tunneilla rauhallisempi tempo.