Esport Fitness Center

 

Kevään 2014 aikataulu voimassa 2.1.-1.6.2014

Tulostettavan aikataulun löydät täältä.

Tuntikuvaukset (pdf)

Esport Fitnessin ohjaajat (pdf)


Espoo Aerobic

  • Maanantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportEasy SK
    •  
       
    •  
       
    • 13.00
      EsportEasy 45 ML 
    • 15.35
      BodyPump® VK
    • 16.45
      BodyCombat® JH
    • 17.10
      CXworx® VG
    • 17.50
      Got2Dance VG
    • 17.55
      EsportEasy II
    • 18.55
      BodyAttack® RS
    • 19.00
      Yoga AA
    • 20.00
      GRIT strength SP
    • 20.10
      Core-Stretching RS
  • Tiistai
    • 07.15
      EasyStep LW
    • 9.15
      BodyPump® RH
    • 10.25
      Pilates TO-S
    •  
       
    •  
       
    • 16.00
      GRIT strength AP
    • 16.40
      Stretching 30 AP
    • 16.40
      BodyAttack® KT-L
    • 17.15
      EsportEasy HP*
    • 17.45
      BodyStep® RS
    • 18.20
      CXworx® CK
    • 18.55
      BodyPump® RS
    • 19.00
      Sh'bam® EA 
    • 20.00 
      GRIT plyo EA 
  • Keskiviikko
    • 7.00
      BodyPump® KT-L
    • 9.15
      EsportShape JL
    • 10.20
      BodyCombat® VG
    • 11.25
      Got2Dance VG
    •  
       
    • 15.30
      BodyPump® EL
    • 16.25
      BodyStep® SK*
    • 17.05
      EsportCore AK
    • 17.35
      GRIT strength SK*
    • 17.40
      Zumba® LW
    • 18.15
      BodyCombat® JR
    • 18.45
      EasyStep ST
    • 19.20 
      BodyPump® AK
    • 19.50 
      Stretching 45 ST 
  • Torstai
    • 9.15 
      BodyPump® JH*/VG 
    • 10.20
      Core-Stretching JH*/VG
    • 10.30
      Stretching 30 TO-S
    • 15.30
      Yoga 45 RK
    • 16.00
      GRIT plyo IG 
    • 16.20
      EsportEasy  45 TO-S
    • 16.45
      BodyPump® K-LK
    • 17.10
      Pilates TO-S
    • 17.55
      BodyStep® MA
    • 18.15
      Step TO-S
    • 19.00
      BodyAttack® AP
    • 19.20
      Sh´bam® JT
    • 20.10
      CXworx® AP
    • 20.10
      BodyPump® MS 
  • Perjantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape TO-S
    • 10.20
      BodyBalance® EA
    • 11.30
      BodyAttack® EA
    •  
       
    • 15.35
      BodyPump® HB 
    • 16.45
      BodyCombat® JR/K-LK
    • 16.45
      EsportEasy PA
    • 17.55
      BodyPump® 45 CK/AK
    • 17.55
      CXworx® HB
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape JL
    • 9.15
      EsportEasy MR*
    • 10.25
      BodyPump® JH*/KT-L
    • 11.35
      BodyAttack® K-LK
    • 11.35
      Stretching JH*/KT-L
    • 12.45
      CXworx® K-LK
    • 13.20 
      BodyStep® CK
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    •  
       
    • 9.30
      BodyPump® KT-L 
    • 10.40 
      EsportShape TO-S 
    • 11.45
      BodyAttack® HH 
    • 11.50
      Stretching II
    • 12.50
      BodyPump® RS
    • 14.00
      CXworx® RS
    • 15.05
      GRIT plyo SK*
    • 15.40
      Zumba® LW
    • 16.50
      BodyCombat® K-LK
    • 16.55
      BodyBalance® JT/NH*
    • 18.00
      CXworx® K-LK
    • 18.05
      BodyJam® JT/NH*
    • 19.15
      BodyPump® HB/MS

Spinning

  • Maanantai
    •  
       
    •  
       
    • 17.10
      CardioRide 45 JT*
    • 18.00
      CardioRide 60 JH
    • 19.10 
      RPM® 50 II 
  • Tiistai
    • 7.00
      MorningRide 45 CH
    •  
       
    • 17.10
      CardioRide 60 CK
    • 18.15
      RPM® 50 MR*
    • 19.10 
      CardioRide 45 ME 
  • Keskiviikko
    •  
       
    • 16.50 
      BasicRide (tech.) JT* 
    • 17.00
      BasicRide 45 JT*
    • 17.50
      CardioRide 45 AK
    • 18.45
      CardioRide 60 CH
  • Torstai
    • 7.15
      MorningRide 45 K-LK
    •  
       
    • 17.00
      CardioRide 45 HJ/KT-L
    • 17.55
      CardioRide 60 K-LK
    • 19.30 
      RPM® 30 MS
  • Perjantai
    •  
       
    •  
       
    • 17.15
      CardioRide 30 CK/AK
    • 18.00 
      CardioRide 60 JR/K-LK 
    •  
       
  • Lauantai
    • 10.25
      CardioRide 60 MR*
    •  
       
    • 14.30
      CardioRide 60 JT* 
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    • 10.35 
      CardioRde 60 HH 
    •  
       
    •  
       
    • 18.00
      CardioRide 60 MS
    •  
       

  HotFitnessStudio

  • Maanantai
    • 07.15 
      HotYoga 60 MH 
    • 16.45
      HotStretching 45 VK
    • 17.45
      HotYoga 60 MN
    • 18.55
      HotPilates 60 MN
    • 20.05 
      HotStretching 45 AA 
  • Tiistai
    •  
       
    •  
       
    • 16.50
      BodyBalance® RH
    • 18.00
      HotFlowJooga 75 KT*
    • 19.20
      YinYoga 75 MN
  • Keskiviikko
    • 10.25
      HotYoga 60 JL
    • 16.45
      HotStretching 45 LW
    • 17.35
      HotFlowJooga 75 RK
    • 19.00
      Yoga intro 15 RK
    • 19.15
      HotYoga 60 RK
  • Torstai
    • 07.15
      MorningYoga 75 MN
    • 16.40 
      YinYoga 60 RK 
    • 17.55
      HotStretching 45 RH
    • 18.45
      HotPilates 60 II
    • 20.15
      BodyBalance® JT
  • Perjantai
    • 08.10 
      HotPilates 60 TO-S 
    •  
       
    • 16.15
      HotFlowYoga 75 RK/KT*
    • 17.50
      HotPilates 60 PA
    •  
       
  • Lauantai
    • 10.20
      BodyBalance® MA
    •  
       
    • 13.50
      HotStretching 45 HJ/SK**
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    •  
       
    • 14.40 
      HotStretching 45 RS
    •  
       
    • 16.50
      HotStretching 45 LW
    • 18.00
      HotFlowYoga 75 KT*/RK

 Arena-sali, Trimmi, Kamppailukeskus (tunnit pidetään Arenalla)

  • Maanantai
    • 10.25
      Kettlebell SK
    •  
       
    • 16.40
      Trimmi (tech.) HJ
    • 16.50 
      Trimmi 45 HJ 
    • 17.40
      KickBoxing JI
    • 18.10
      Trimmi 45 JT*
    • 18.00
      Kettlebell JR/MR*
    • 18.50
      Boxing JI
    • 19.00 
      Trimmi 45 SP 
    • 19.00
      BodyPump® JR/MR*
  • Tiistai
    • 09.30
      Trimmi 45 TO-S 
    •  
       
    •  
       
    • 16.35
      Trimmi 45 IG
    • 17.25
      Kettlebell IG
    • 18.25
      BodyPump® 45 HP*
    • 18.30
      Kickboxing IG
    • 18.50
      Trimmi 45 NH*
    • 19.40
      KettleXpress 30 NH*
    •  
       
  • Keskiviikko
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 17.30
      EsportRun TH
    • 17.50
      Trimmi (tech.) ER
    • 18.00
      Trimmi 45 ER
    • 17.55
      Kettlebell JT*
    • 18.50
      Trimmi 55 LW
    • 18.50 
      KettleXpress 30 JT* 
    •  
       
  • Torstai
    • 09.30 
      Kettlebell TO-S 
    •  
       
    •  
       
    • 16.40
      Kettlebell IG
    • 17.35
      Trimmi 55 II
    • 17.35
      BodyPump® IG
    • 18.30
      KickBoxing MK
    • 18.50
      Trimmi 45 RH
    • 20.00 
      KettleXpress 30 II
    •  
       
  • Perjantai
    • 07.30 
      KettleXpress 30 HJ 
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 16.35
      Trimmi 45 RH
    • 16.50 
      Kettlebell HB 
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    • 12.40
      BodyPump® MS/MR*
    • 12.50
      Trimmi 45 HJ/SK**
    • 13.50
      Kettlebell MS/MR*
    •  
       
    • 15.40 
      Trimmi 45 JT* 
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    •  
       
    •  
       
    • 13.45 
      Trimmi 45 SK 
    • 14.40
      Kettlebell SK
    •  
       
    • 15.45
      BodyPump® 45 SK*
    • 17.05 
      Trimmi 55 HB/MR* 
    • 18.10 
      Kettlebell HB/MR* 
    •  
       
    •  
       
Lisätiedot:

Espoo Aerobic

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
  07.15EasyStep LW7.00BodyPump® KT-L9.15 BodyPump® JH*/VG       
9.15EsportEasy SK9.15BodyPump® RH9.15EsportShape JL10.20Core-Stretching JH*/VG9.15EsportShape TO-S9.15EsportShape JL9.30BodyPump® KT-L 
  10.25Pilates TO-S10.20BodyCombat® VG10.30

Stretching 30 TO-S

10.20BodyBalance® EA9.15

EsportEasy MR*

10.40 EsportShape TO-S 
    11.25Got2Dance VG15.30Yoga 45 RK11.30BodyAttack® EA10.25BodyPump® JH*/KT-L11.45BodyAttack® HH 
13.00EsportEasy 45 ML     16.00GRIT plyo IG   11.35BodyAttack® K-LK11.50

Stretching II

15.35BodyPump® VK16.00GRIT strength AP15.30BodyPump® EL16.20

EsportEasy  45 TO-S

15.35BodyPump® HB 11.35

Stretching JH*/KT-L

12.50BodyPump® RS
16.45BodyCombat® JH16.40

Stretching 30 AP

16.25BodyStep® SK*16.45BodyPump® K-LK16.45BodyCombat® JR/K-LK12.45

CXworx® K-LK

14.00

CXworx® RS

17.10

CXworx® VG

16.40BodyAttack® KT-L17.05

EsportCore AK

17.10

Pilates TO-S

16.45

EsportEasy PA

13.20 BodyStep® CK15.05GRIT plyo SK*
17.50Got2Dance VG17.15

EsportEasy HP*

17.35GRIT strength SK*17.55BodyStep® MA17.55BodyPump® 45 CK/AK  15.40

Zumba® LW

17.55

EsportEasy II

17.45BodyStep® RS17.40

Zumba® LW

18.15

Step TO-S

17.55

CXworx® HB

  16.50BodyCombat® K-LK
18.55BodyAttack® RS18.20

CXworx® CK

18.15BodyCombat® JR19.00BodyAttack® AP 

 

  16.55

BodyBalance® JT/NH*

19.00

Yoga AA

18.55BodyPump® RS18.45

EasyStep ST

19.20

Sh´bam® JT

    18.00

CXworx® K-LK

20.00GRIT strength SP19.00

Sh'bam® EA 

19.20 BodyPump® AK20.10

CXworx® AP

    18.05BodyJam® JT/NH*
20.10

Core-Stretching RS

20.00 GRIT plyo EA 19.50 Stretching 45 ST 20.10BodyPump® MS     19.15BodyPump® HB/MS

Lihavoitu tunti = aerobicsalissa 2


Spinning

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
  7.00MorningRide 45 CH  7.15MorningRide 45 K-LK  10.25CardioRide 60 MR*10.35 CardioRde 60 HH 
    16.50 BasicRide (tech.) JT*         
17.10CardioRide 45 JT*17.10CardioRide 60 CK17.00BasicRide 45 JT*17.00CardioRide 45 HJ/KT-L17.15CardioRide 30 CK/AK14.30CardioRide 60 JT*   
18.00CardioRide 60 JH18.15RPM® 50 MR*17.50CardioRide 45 AK17.55CardioRide 60 K-LK18.00 CardioRide 60 JR/K-LK   18.00CardioRide 60 MS
19.10 RPM® 50 II 19.10 CardioRide 45 ME 18.45CardioRide 60 CH19.30 RPM® 30 MS      

 

 

HotFitnessStudio

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
07.15 HotYoga 60 MH   10.25HotYoga 60 JL07.15MorningYoga 75 MN08.10 HotPilates 60 TO-S 10.20BodyBalance® MA  
16.45HotStretching 45 VK  16.45HotStretching 45 LW16.40 YinYoga 60 RK     14.40 HotStretching 45 RS
17.45HotYoga 60 MN16.50BodyBalance® RH17.35HotFlowJooga 75 RK17.55HotStretching 45 RH16.15HotFlowYoga 75 RK/KT*13.50HotStretching 45 HJ/SK** 

 

18.55HotPilates 60 MN18.00HotFlowJooga 75 KT*19.00Yoga intro 15 RK18.45HotPilates 60 II17.50HotPilates 60 PA  16.50HotStretching 45 LW
20.05 HotStretching 45 AA 19.20YinYoga 75 MN19.15HotYoga 60 RK20.15BodyBalance® JT    18.00HotFlowYoga 75 KT*/RK

 

Arena-sali, Trimmi, Kamppailukeskus (tunnit pidetään Arenalla)

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
10.25Kettlebell SK09.30Trimmi 45 TO-S   09.30 Kettlebell TO-S 07.30 KettleXpress 30 HJ 12.40BodyPump® MS/MR*  
          12.50Trimmi 45 HJ/SK**  
16.40Trimmi (tech.) HJ        13.50

Kettlebell MS/MR*

13.45 Trimmi 45 SK 
16.50 Trimmi 45 HJ 16.35Trimmi 45 IG17.30EsportRun TH16.40

Kettlebell IG

 

 

  14.40

Kettlebell SK

17.40KickBoxing JI17.25

Kettlebell IG

17.50Trimmi (tech.) ER17.35Trimmi 55 II16.35Trimmi 45 RH15.40 Trimmi 45 JT*  

 

18.10Trimmi 45 JT*18.25

BodyPump® 45 HP*

18.00Trimmi 45 ER17.35

BodyPump® IG

16.50 Kettlebell HB   15.45

BodyPump® 45 SK*

18.00

Kettlebell JR/MR*

18.30Kickboxing IG17.55

Kettlebell JT*

18.30KickBoxing MK    17.05 Trimmi 55 HB/MR* 
18.50Boxing JI18.50Trimmi 45 NH*18.50Trimmi 55 LW18.50Trimmi 45 RH    18.10 Kettlebell HB/MR* 
19.00 Trimmi 45 SP 19.40KettleXpress 30 NH*18.50 KettleXpress 30 JT* 20.00 KettleXpress 30 II      
19.00BodyPump® JR/MR* 

 

          


(tech.) = tekniikkaopastus ennen tunnin alkua

Lihavoitu tunti = Arena-salissa

 

Helppoa ja hauskaaTehotunnitKeho ja mieliKoreografiset tunnit

 

    Tunneilla rauhallisempi tempo.