Esport Center

Huom. Helatorstaina käytössä on erikoisaikataulu, katso täältä!

Kevään tulostettavat aikataulut löydät täältä.

Tuntikuvaukset (pdf)

Esport Fitnessin ohjaajat (pdf) 


 Center Sali 1 ja sali 2

  • Maanantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportEasy (engl.) ON
    • 10.25
      Stretching (engl.) 45 ON
    •  
       
    • 13.00
      EsportEasy 45 LL
    • 15.30
      BodyPump® ES
    • 16.45
      BodyCombat® JR/ST
    • 16.40
      BodyVive® 45 ES
    • 17.30
      CXworx® ES
    • 17.50
      EsportEasy II
    • 18.10
      GRIT® cardio ES*
    • 18.55
      BodyAttack® RS
    • 19.00
      Step TO-S
    • 20.10 
      Core-Stretching RS 
  • Tiistai
    •  
       
    • 9.15
      BodyPump® (engl.) GR
    • 10.20
      BodyCombat® (engl) GR
    • 10.25
      PilatesTO-S
    •  
       
    •  
       
    • 16.45
      BodyAttack® PL
    • 17.25
      Sh'bam® AP*
    • 17.50
      BodyStep® TT
    • 18.15
      CXworx® MR
    • 19.00
      BodyPump® RS
    • 18.50
      Got2Dance TR
    • 19.55
      EsportEasy TR
    • 20.05
      GRIT plyo (engl.) IG
  • Keskiviikko
    • 7.00
      BodyPump® LL
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape JL
    • 9.30 
      Gym 45 RH 
    • 10.25 
      BodyVive® 45 RH 
    •  
       
    • 15.30
      BodyPump®  EL
    • 16.50
      CXworx® SP
    • 17.30
      GRIT strength SP
    • 18.05
      Zumba® JK-A
    • 18.10
      BodyPump® AP*
    • 19.15
      Stretching JK-A
    • 19.15
      BodyCombat® AP*
    •  
       
  • Torstai
    •  
       
    • 9.15
      BodyPump® (engl.) IG
    • 10.25
      Core-Stretching (engl.) IG
    • 10.25
      EsportEasy 45TO-S
    •  
       
    •  
       
    • 16.40
      BodyPump® TT
    • 17.10
      BodyVive® 45 HP*
    • 17.45
      BodyAttack® AP
    • 18.05
      Sh´bam® ES*
    • 18.50
      BodyStep® SK
    • 18.55
      CXworx® AP
    • 20.00
      BodyPump® JR/PP
    •  
       
  • Perjantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape TO-S
    • 10.20
      BodyBalance® ES*
    • 11.30
      BodyAttack® ES*
    •  
       
    • 15.30
      BodyPump® MS
    • 16.45
      BodyCombat® RH/AP*
    • 16.45
      EsportEasy II
    • 17.55
      CXworx® AP*/RH
    • 18.00
      BodyPump® 45 AG
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    •  
       
    • 9.15
      EsportShape JL
    • 9.15
      EsportEasy MR
    • 10.25
      BodyPump® MR
    • 11.35
      BodyAttack® RH/SS
    • 11.35
      Stretching ER/PL
    • 12.40
      BodyCombat® ST/PP
    • 13.50
      CXworx® HB
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    • 9.30
      BodyPump® RH/HP*
    • 10.40
      BodyVive® 45 RH/HP*
    • 10.40
      EsportShape TO-S
    • 11.45
      BodyStep® SK
    • 11.50
      Pilates RS
    • 15.00
      BodyPump® AP*
    • 16.10
      CXworx® AP*
    • 16.10
      BodyAttack® (engl.)TH
    • 17.15
      BodyJam® SM
    • 18.20
      BodyCombat® (engl.) IG
    • 18.25
      BodyBalance® ER
    • 19.30
      CXworx® (engl.) IG
    • 19.25
      BodyPump® TR
    •  
       

 Spinning

  • Maanantai
    •  
       
    •  
       
    • 17.00
      RPM® 50 MS
    • 18.00
      CardioRide 60 A-KS/PP
    • 19.05
      CardioRide 45 JT*
  • Tiistai
    • 7.00
      MorningRide 45 CH
    •  
       
    • 17.00
      CardioRide 60 MR
    • 18.05
      CardioRide 60 A-K/S
    •  
       
  • Keskiviikko
    •  
       
    • 16.50
      CardioRide 60 JT*
    • 17.55
      BasicRide (tech.) ST
    • 18.05
      BasicRide 45 ST
    •  
       
  • Torstai
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 17.50
      RPM® 50 TT
    • 18.50
      CardioRide 60 JR/PP
  • Perjantai
    • 7.00
      MorningRide 45 CH
    •  
       
    • 17.00
      RPM® 50 AG
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    • 10.25
      CardioRide 60 RH/SS
    •  
       
    • 14.30
      CardioRide 60 JT*
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    • 10.50
      CardioRide 60 K-LK
    •  
       
    •  
       
    • 17.10
      RPM® 50 MR
    •  
       

 HotStudio

  • Maanantai
    •  
       
    • 16.20
      WarmYinYoga 75 HP
    • 17.40
      HotPilates 60 (engl.) ON
    • 18.50
      HotYoga 75 (engl.) ON
    • 20.10
      HotStretching 45 TO-S
  • Tiistai
    •  
       
    •  
       
    • 16.45
      BodyBalance® ER
    • 17.50
      HotFlowJooga 75 MN
    • 19.15
      HotYinYoga 75 MN
  • Keskiviikko
    • 10.25
      HotYoga 60 JL
    •  
       
    • 16.40
      HotStretching 45 (engl.) ON
    • 17.45
      HotYinYoga 75 MÅ
    • 19.10
      HotYoga 60 MÅ
  • Torstai
    • 07.00
      WarmFlowYoga 75 MN
    •  
       
    • 16.35
      WarmFlowYoga 75 MÅ
    • 18.10
      HotPilates 60 HP*
    • 19.15
      BodyBalance® HP*
  • Perjantai
    •  
       
    •  
       
    • 16.15
      HotYoga 75 JK-A
    • 17.40
      HotPilates 60 PA
    •  
       
  • Lauantai
    • 10.20
      BodyBalance® ER/PL
    •  
       
    • 12.45
      HotStretching 45 RH/SS
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    •  
       
    • 12.55 
      HotStretching 45 SK 
    •  
       
    • 16.55
      HotStretching 45 ST/MS
    • 18.00
      HotFlowYoga 75 TR

 Arena-sali, Trimmi, Kamppailukeskus (tunnit pidetään Arenalla)

  • Maanantai
    •  
       
    •  
       
    • 16.35
      AirStretching 60 II
    • 16.40
      Trimmi (tech.) HJ
    • 16.50
      Trimmi 45 HJ
    • 18.00
      Trimmi 45 JT*
    • 18.00
      Kettlebell JR/ST
    • 19.15
      BodyPump® AK-S/PP
    •  
       
    •  
       
  • Tiistai
    • 09.30
      Trimmi 45  TO-S
    •  
       
    •  
       
    • 17.00
      Kettlebell AK-S
    • 17.50
      Trimmi 45 (engl.) IG
    • 17.55
      BodyPump® 45 PL
    • 18.50
      Boxing (engl.) IG
    • 18.50
      AirYogaYin 60 MÅ
    • 19.05
      Trimmi 45 SP*
    • 20.00
      AirYogaFlow 60 MÅ
  • Keskiviikko
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 16.50
      AirYogaStart 60 JK-A
    • 16.55
      Trimmi (tech.) ST
    • 17.05
      Trimmi 45 ST
    • 17.55
      AirYogaFlow 60 HP
    • 18.05
      Trimmi 55 JT*
    • 19.10
      Kettlebell ST
    •  
       
  • Torstai
    • 09.30
      Kettlebell  TO-S
    •  
       
    •  
       
    • 17.35
      Trimmi (tech.) SK
    • 17.45
      Trimmi 45 SK
    • 18.00
      AirYogaYin 75 MÅ
    • 18.20
      Kickboxing MK
    • 18.35
      Trimmi 45 (engl.) IG
    • 19.30
      BodyPump® (engl.) IG
    •  
       
  • Perjantai
    • 10.30
      Trimmi 45  TO-S
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    • 16.40
      Trimmi 45 PA
    • 16.45
      Kettlebell MS
    • 17.45
      AirYogaYin 75 JK-A
    •  
       
    •  
       
  • Lauantai
    •  
       
    • 10.30
      AirYogaStart 60 JL
    • 10.45
      Trimmi 45 JT*
    • 11.40
      Kettlebell ST/PP
    • 12.35
      BodyPump® HB
    • 15.40
      Trimmi 45 JT*
    •  
       
    •  
       
    •  
       
    •  
       
  • Sunnuntai
    •  
       
    • 11.00
      Kettlebell JT*
    • 12.00
      AirYogaYin 75 II
    •  
       
    • 15.35
      AirYoga Start 60 JK-A
    • 16.00
      Trimmi 45 ST/MS
    • 16.45
      AirYogaFlow 75 JK-A
    • 17.05
      Trimmi 55 (engl.) IG
    • 18.10
      Kettlebell MR
    •  
       
Lisätiedot:

 

Center 
Sali 1 ja sali 2

 

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
    7.00BodyPump® LL      9.30BodyPump® RH/HP*
9.15EsportEasy (engl.) ON9.15BodyPump® (engl.) GR  9.15BodyPump® (engl.) IG9.15EsportShape TO-S9.15EsportShape JL10.40BodyVive® 45 RH/HP*
10.25Stretching (engl.) 45 ON10.20BodyCombat® (engl) GR9.15EsportShape JL10.25

Core-Stretching (engl.) IG

10.20BodyBalance® ES*9.15

EsportEasy MR

10.40EsportShape TO-S
  10.25PilatesTO-S9.30 Gym 45 RH 10.25EsportEasy 45TO-S11.30BodyAttack® ES*10.25BodyPump® MR11.45BodyStep® SK
13.00EsportEasy 45 LL  10.25 BodyVive® 45 RH     11.35BodyAttack® RH/SS11.50

Pilates RS

15.30BodyPump® ES      15.30BodyPump® MS11.35

Stretching ER/PL

15.00BodyPump® AP*
16.45BodyCombat® JR/ST16.45BodyAttack® PL15.30BodyPump®  EL16.40BodyPump® TT16.45BodyCombat® RH/AP*12.40BodyCombat® ST/PP16.10

CXworx® AP*

16.40

BodyVive® 45 ES

17.25

Sh'bam® AP*

16.50

CXworx® SP

17.10

BodyVive® 45 HP*

16.45

EsportEasy II

13.50CXworx® HB16.10BodyAttack® (engl.)TH
17.30

CXworx® ES

17.50BodyStep® TT17.30GRIT strength SP17.45BodyAttack® AP17.55

CXworx® AP*/RH

  17.15

BodyJam® SM

17.50EsportEasy II18.15

CXworx® MR

18.05

Zumba® JK-A

18.05

Sh´bam® ES*

18.00BodyPump® 45 AG  18.20BodyCombat® (engl.) IG
18.10GRIT® cardio ES*19.00BodyPump® RS18.10BodyPump® AP*18.50BodyStep® SK    18.25

BodyBalance® ER

18.55BodyAttack® RS18.50

Got2Dance TR

19.15

Stretching JK-A

18.55

CXworx® AP

    19.30

CXworx® (engl.) IG

19.00

Step TO-S

19.55

EsportEasy TR

19.15BodyCombat® AP*20.00BodyPump® JR/PP    19.25BodyPump® TR
20.10 Core-Stretching RS 20.05GRIT plyo (engl.) IG          

Lihavoitu tunti = aerobicsalissa 2

 

Spinning

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
  7.00MorningRide 45 CH    7.00MorningRide 45 CH10.25CardioRide 60 RH/SS10.50CardioRide 60 K-LK
    16.50CardioRide 60 JT*        
17.00RPM® 50 MS17.00CardioRide 60 MR17.55BasicRide (tech.) ST  17.00RPM® 50 AG14.30CardioRide 60 JT*  
18.00CardioRide 60 A-KS/PP18.05CardioRide 60 A-K/S18.05BasicRide 45 ST17.50RPM® 50 TT    17.10RPM® 50 MR
19.05CardioRide 45 JT*   

 

18.50CardioRide 60 JR/PP      

 

HotStudio

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
    10.25HotYoga 60 JL07.00WarmFlowYoga 75 MN  10.20BodyBalance® ER/PL  
16.20WarmYinYoga 75 HP          12.55 HotStretching 45 SK 
17.40HotPilates 60 (engl.) ON16.45BodyBalance® ER16.40HotStretching 45 (engl.) ON16.35WarmFlowYoga 75 MÅ16.15HotYoga 75 JK-A12.45HotStretching 45 RH/SS  
18.50HotYoga 75 (engl.) ON17.50HotFlowJooga 75 MN17.45HotYinYoga 75 MÅ18.10HotPilates 60 HP*17.40HotPilates 60 PA  16.55HotStretching 45 ST/MS
20.10HotStretching 45 TO-S19.15HotYinYoga 75 MN19.10HotYoga 60 MÅ19.15BodyBalance® HP*    18.00HotFlowYoga 75 TR

 

Arena-sali, Trimmi, Kamppailukeskus (tunnit pidetään Arenalla)

MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantaiLauantaiSunnuntai
  09.30Trimmi 45  TO-S  09.30Kettlebell  TO-S10.30Trimmi 45  TO-S    
          10.30

AirYogaStart 60 JL

11.00Kettlebell JT*
16.35AirStretching 60 II        10.45Trimmi 45 JT*12.00AirYogaYin 75 II
16.40Trimmi (tech.) HJ17.00

Kettlebell AK-S

16.50

AirYogaStart 60 JK-A

17.35Trimmi (tech.) SK  11.40Kettlebell ST/PP  
16.50Trimmi 45 HJ17.50Trimmi 45 (engl.) IG16.55Trimmi (tech.) ST17.45Trimmi 45 SK  12.35BodyPump® HB15.35

AirYoga Start 60 JK-A

18.00Trimmi 45 JT*17.55

BodyPump® 45 PL

17.05Trimmi 45 ST18.00

AirYogaYin 75 MÅ

16.40Trimmi 45 PA15.40Trimmi 45 JT*16.00Trimmi 45 ST/MS
18.00

Kettlebell JR/ST

18.50Boxing (engl.) IG17.55

AirYogaFlow 60 HP

18.20Kickboxing MK16.45Kettlebell MS  16.45AirYogaFlow 75 JK-A
19.15

BodyPump® AK-S/PP

18.50

AirYogaYin 60 MÅ

18.05Trimmi 55 JT*18.35Trimmi 45 (engl.) IG17.45AirYogaYin 75 JK-A  17.05Trimmi 55 (engl.) IG
  19.05Trimmi 45 SP*19.10Kettlebell ST19.30BodyPump® (engl.) IG    18.10Kettlebell MR
  20.00

AirYogaFlow 60 MÅ

          

Lihavoitu tunti = Arena-salissa 

Helppoa ja hauskaaTehotunnitKeho ja mieliKoreografiset tunnit

 

(tech.) = tekniikkaopastus ennen tunnin alkua

 

    Tunneilla rauhallisempi tempo.